X
تبلیغات
زولا
دوشنبه 13 آبان‌ماه سال 1387 ساعت 03:07 ب.ظ

شرحی در مورد J2ME و آموزش مقدماتی آن .


http://www.j2mebuecher.de/fileadmin/template/images/logo.gif


J2ME خلاصه Java 2, Micro Edition است . جاوا بعنوان یک زبان برنامه نویسی server_side شناخته شده است و بر روی تکنولوژی هایی که Java 2 Enterprise Edition (J2EE) را ایجاد کرده مانند Enterprise JavaBeans (EJBs) و JavaServer pages (JSPs) متمرکز شده است . بزودی فرزندان جاوا معرفی خواهند شد که آنها به یک Client_side application ارتقا میابند.در حقیقت ، جاوا اصولا به عنوان یک زبان برنامه نویسی برای کاربردهای مصرفی طراحی شده است .اکنون جاوا به مبداش با Java 2 Micro Edition یا بصورت خلاصه J2ME برگشته است .در این مقاله در مورد برنامه نویسی J2ME توضیح میدهیم و این که J2ME چیست .


در J2ME ، محیط اجرایی جاوا برای محدودیت های دستگاه – دستگاه که روی چیزهایی که آنها انجام میدهند محدودیت دارند چه زمانی می توانند آن را با کامپیوتر های desktop و server مقایسه کرد . برای دستگاههای سطح پایین محدودیت ها آشکار هستند . حافظه کم ، صفحه نمایش کوچک و پردازش پایین . دستگاههای سطح بالا کمی از این محدودیت ها را دارند، اما آنها(دستگاههای کوچک) هنوز می توانند توسط محیط های بهینه و اینترفیس های برنامه نویسی جدید که J2ME تعریف می کند مفید باشند.

یاد گرفتن J2ME سخت نیست. یکبار شما اصطلاحات جدید را یاد می گیرید ، آنها درباره API های جدید و چگونگی کار کردن با محیط های محدود هستند. (اگر شما فکر می کنید نوشتن یک اپلت چالش است ، تا زمانی که یک placation را روی 30 کیلو بایت حافظه تلفن همراه بنشانید منتظر بمانید.)شما می توانید از ابزارهای مشابهی که قبلا استفاده کردید استفاده کنید و توسط کد زدن با دقت شما می توانید کتابخانه کلاس هاتون را گسترش دهید که توسط ماشین مجازی جاوا قابل حمل به هر دستگاه و کامپیوتر هستند .بررسی یک مثال عملی  و آموزش نحوه اجرای آن


یاشیاسیز

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo