سه‌شنبه 11 دی‌ماه سال 1386 ساعت 09:05 ب.ظ
مایکروسافت داره چی کار میکنه ؟؟

این یه سوال جالبه که این مایکروسافت و آقای گیتس و آقای بالمر هدفشون چیه ؟؟؟

مایکروسافت در صنعت برنامه نویسی از اولش یعنی از همون Basic وارد شده , البته زمان بیسیک , تمام کد ها سطح پایین بودن و برنامه نویس تقریبا کدهای سطح پایین رو درک میکرد و به معنی دیگر , می فهمید که داره چی مینویسه . اما الان با IDE هایی که مایکروسافت داده بیرون , برنامه نویس ها اکثر داردن با Wizard ها کار میکنند و اصلا نمی دونم که اون پایین ها داره چه اتفاقی میفته . البته این کار مزیتی که داره , سرعت تولید برنامه های کامپیوتری رو بالا میبره .


مایکروسافت تقریبا قدرتمندترین محیطی که برای برنامه نویسی داده , Visual Studio مبتنی بر تکنولوژی >.Net بوده است . اولین ورژنی که من با اون کار کردم vertion 2003 بوده که , امکانات جالبی داشت و بعد یه مدتی بعد ورژن 2005 اومدش که اونم بد نبود و خیلی کنترل ها و خیلی از چیزها اضافه شده بود . یه مدت هم نگذشته ورژن 2008 امد بیرون البته اسما 2008 بود و از اول سال 2007 میشد پیداش کرد . این تعدد ورژن ها و این همه ورژن های جورواجور نمی دونم واسه چیه ؟؟؟ اصلا هیچ فرصتی به برنامه نویس ها داده نمی شه که خودشون رو پیدا کنند و باید زود سوییچ کنند رو ورژن جدیده .
البته جایی بسی خوش بختی که این ورژن 2008 خیلی متفاوت با ورژن 2005 نیست و به جز چند تا مورد (WPF , WCF , WF , Interated Ajax Supporting ..., ) تغییر خاصی دیده نمی شه .


البته میشه گفت که مایکروسافت قصدش اینه که دیگه برنامه نویسی رو از بین ببره و خودش در این عرصه و صنعت یکه تازی کنه , البته در این میان شرکت هایی در مقابل مایکروسافت هستند که , مایکروسافت رو به چالش میآندازند .
مثل شرکت Sun MicroSystems . این شرکت در واقع همان مبدع Java بوده است . اگر شما کمی با جاوا کار کرده باشید حرف من رو تصدیق می کنید که جاوا خیلی قدرتمند است . و البته ما تو یکی از پست همون هم این رو اثبات کرده بودیم .

یکی از زبان هایی که تو Visual Studio پیشتیبانی میشه , #C می باشد و این زبان یکی کپی از جاوا می باشد . این کار مایکروسافت که برداشته از جاوا سان یکی کپی برداشته و به نام خودش با نام #c زده برای کم نیاوردن جلوی سان می باشد . البته بعضی میگن که #C نسخه پیشرفته ++C می باشد . اخه عزیز من ++c که ماله مایکروسافت پس چطور میآد و نسخه بعدیش رو میسازه ؟؟؟

البته به قول یکی از دوستان :
#Microsoft couldn't beat Java, couldn't claim ownership to C++, so now we have C

حالا یه نتیجه گیری از این پست بکنیم :
محصولات مایکروسافت رو کار کنید و یاد بگیرید ولی خیلی بهشون وابسته نباشید و در کنارش زبان هایی مثل ++C ,و Java و ... رو هم یاد بگیرید .

موفق باشید
یاشیاسیز .
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo